Jak skutecznie rzucić palenie?

Jak skutecznie rzucić palenie?

Większość ludzi zna różne zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem, ale to niekoniecznie powoduje, że przestają palić. Ponieważ papierosy są kulturowo związane zarówno z buntem, jak i dorosłością, wielu palaczy uzależnia się, gdy są jeszcze nastolatkami, i wnoszą nawyk w dorosłe lata.

Ponieważ palenie jest uzależnieniem fizycznym i psychicznym, niezwykle trudno jest je rzucić, mimo iż na rynku istnieje wiele produktów, które w tym pomagają – od leków na receptę po gumy do żucia. Rzucenie palenia tytoniu jest celem wartym miliardy dolarów, ponieważ zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc, choroby układu oddechowego i serca.

Psychologiczny aspekt uzależnienia od papierosów i nikotyny w nich zawartej jest niezwykle ważny, ponieważ palenie jest znormalizowane i zrytualizowane jako element codzienności. Zapalenie papierosa staje się nawykiem z poranną kawą, posiłkiem, spotkaniem ze znajomymi. Dlatego w wielu przypadkach osoby, które próbują rzucić palenie, muszą zasadniczo zreorganizować swoje życie.

Badania pokazują, że dostępne na rynku produkty nikotynowej terapii zastępczej, jak plastry, aerozole, tabletki czy inhalatory, mogą podwoić szanse na sukces rzucenia palenia. Jednak papierosy zawierają wiele substancji chemicznych, od których ludzie mogą się uzależnić, a nikotyna to tylko jedna z nich.

Dlatego warto rozważyć nieinwazyjną, całkowicie bezpieczną i – przede wszystkim – skuteczną terapię biorezonansem. W 80% działa ona od pierwszego zabiegu, czasem wymaga powtórnej wizyty, zaś trzeci zabieg konieczny jest tylko w nielicznych sytuacjach. W trakcie zabiegu biorezonansem blokowany jest ośrodek głodu nikotynowego, a efekt utrzymuje się dopóki osoba nie zapali papierosa. Jest to jednak proste, ponieważ potrzeba palenia zanika całkowicie.

Rzucanie palenia przy pomocy biorezonansu nie przynosi znaczących skutków ubocznych. Mogą natomiast pojawić się niewielkie zawroty głowy i mdłości w przypadku sięgnięcia po papierosa. Jak po każdym zabiegu, po terapii biorezonansem należy na 24 godziny odstawić używki, takie jak kawa, mocna herbata i alkohol. Aby rozpocząć wypłukiwanie toksyn z organizmu, zaleca się picie dużej ilości wody przegotowanej, najlepiej bez gazu.

Zamknij menu