Jak rzucić palenie

Jak rzucić palenie

Psychologia, leczenie, biorezonans
Większość ludzi zna różne zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem, ale to niekoniecznie powoduje, że przestają palić. Ponieważ papierosy są kulturowo związane zarówno z buntem, jak i dorosłością, wielu palaczy uzależnia się, gdy są jeszcze nastolatkami, i wnoszą nawyk w dorosłe lata.
Ponieważ palenie jest uzależnieniem fizycznym, a także uzależnieniem psychicznym, niezwykle trudno jest rzucić palenie, a ponieważ trudno jest rzucić palenie, istnieje wiele produktów na rynku, które w tym pomagają. Od leków na receptę po gumy do żucia, zaprzestanie palenia tytoniu jest przemysłem wartym miliardy dolarów, ponieważ papierosy są wszechobecne w społeczeństwie i dlatego, że tak wielu ludzi w danym momencie chce przestać palić.
Jeśli próbujesz rzucić palenie, gratulacje. Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc, różne choroby układu oddechowego, udar, a nawet choroby serca, więc im szybciej przestaniesz palić, tym lepiej.


Jak rzucić palenie – psychologia
Uzależnienie od papierosów i nikotyny w nich zawartej nie jest uzależnieniem psychicznym, ale psychologiczny aspekt uzależnienia jest niesamowicie potężny. Ponieważ osoby palące żyją z chwili na chwilę, odnoszą się bezpośrednio do uzależnienia, palenie jest znormalizowane i zrytualizowane przez cały dzień. Zapalenie papierosa z poranną kawą staje się rytuałem; palenie po posiłku staje się rytuałem; palenie podczas picia staje się rytuałem, i tak dalej i tak dalej. Dlatego też rzucenie palenia jest trudne – w wielu przypadkach ludzie, którzy próbują rzucić palenie, muszą zasadniczo zreorganizować swoje życie.


Jak rzucić palenie – leczenie
Rzucenie palenia jest niezwykle trudne, ponieważ palenie jest nawykiem i wieloaspektowym uzależnieniem (fizycznym i psychologicznym). Leczenie uzależnienia od palenia jest również wieloaspektowe i obejmuje różne czynności.
W każdej aptece dostępne są produkty bez recepty. Produkty te, to między innymi gumy, aerozole, inhalatory i plastry, ai tę grupę produktów określa się jako „nikotynową terapię zastępczą”. Zasadniczo pozwalają nadal przyswajać nikotynę, od której palacze stają się fizycznie uzależnieni, bez papierosów, które mają negatywne skutki, wykraczające poza system dostarczania nikotyny. Badania pokazują, że nikotynowa terapia zastępcza, za pomocą wyżej wymienionych „rzucających palenie” aerozoli, inhalatorów i plastrów, może podwoić szanse na sukces rzucenia palenia.
Nikotynowa terapia zastępcza nie jest dla wszystkich, ponieważ palenie to nie tylko nikotyna. Papierosy zawierają wiele substancji chemicznych, od których ludzie mogą się uzależnić, a nikotyna to tylko jedna z nich.
Leki na receptę w ostatnich latach były próbą wielu ludzi, którzy próbowali rzucić palenie. Lek zwany warenikliną, jest prawdopodobnie najbardziej popularny i znany. Teoretycznie wareniklina działa poprzez stymulowanie tych samych receptorów w mózgu, co nikotyna, a także usuwanie zdolności nikotyny do przyłączania się do tych właśnie receptorów w mózgu. Ponieważ długotrwałe stosowanie nikotyny zasadniczo zmienia sposób działania mózgu, wareniklina jest opcją zastępczą.
Oprócz wymienionych, w różnym stopniu skutecznych metod rzucanie palenia możemy wesprzeć poprzez nieinwazyjną i całkowicie bezpieczną, a przede wszystkim skuteczną terapię biorezonansem.
Biorezonans działa skutecznie od pierwszego zabiegu. 80% osób po pierwszym zabiegu przestaje palić. Ale są przypadki, że jest potrzebny kolejny zabieg biorezonansowy. W nielicznych sytuacjach zdarza się, że potrzebny jest trzeci zabieg, ale ten dobre gabinety biorezonansu wykonują gratis.
Jak rzucić palenie – biorezonans
Biorezonans jest całkowicie bezpieczną, w 80 – 90% skuteczną metodą rzucania palenia. W trakcie zabiegu blokujemy ośrodek głodu nikotynowego, a efekt utrzymuje się dopóki osoba nie zapali papierosa, co nie jest proste, ponieważ potrzeba palenia zanika praktycznie całkowicie.


Jak rzucić palenie – skutki uboczne
Rzucanie palenia przy pomocy biorezonansu nie przynosi znaczących skutków ubocznych z powodu użycia urządzenia. Mogą pojawić się niewielkie zawroty głowy i mdłości, gdybyśmy chcieli sięgnąć po papierosa.
Jak po każdym zabiegu należy odstawić używki typu kawa, mocna herbata i alkohol na 24 godziny i oczywiście…..nie palić.
Aby rozpocząć wypłukiwanie toksyn z organizmu zaleca się picie dużej ilości wody przegotowanej, najlepiej bez gazu.

Zamknij menu